tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

„rodzinka.pl” to serial komediowy, który żartobliwymi scenkami komentuje i puentuje problemy współczesnej rodziny. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak pokazali widzom TVP, że rodzicielstwo ma wiele odcieni.

Kiedy rozpoczyna się serial, Boscy są po trzydziestce i mają trójkę dzieci. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodne i kochające się małżeństwo. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat ich kolejny syn Jakub – zamknięty w sobie nieśmiały nastolatek. Średnia latorośl to w odróżnieniu od najstarszej typ sportowca i maniak deskorolki. Najmłodszy ośmioletni syn Kacper lubi podkreślać, że z racji wieku wszystko mu się należy.

Boscy mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu. Pieczę nad rodziną sprawuje Ludwik, który jest architektem i pracuje w domu. Natalia Boska po kilkuletniej przerwie zawodowej, którą poświęciła na wychowanie dzieci, wraca do pracy. Przed Natalią otwierają nowe perspektywy…

Reżyserem „rodzinki.pl” jest Patrick Yoka, który ma na swoim koncie takie produkcje jak „Naznaczony”, „Niania”, „Hela w opałach”.

„rodzinka.pl” to serial oparty na kanadyjskim formacie „The Parents”.

Scenariusz serialu w 2009 został uhonorowany nagrodą w Gemeaux, a produkcja ma najwyższą w swojej kategorii oglądalność.

„The Parents” zdobył nominacje do prestiżowej nagrody Gemini Awards 2010:
 - Best Comedy – The Parents
- Best Scripts, Comedy – The Parents (Jacques Davidts)
- Best Set, Comedy – The Parents
- Best Actor, Comedy – The Parents (Daniel Briere)
- Best Actress, Comedy – The Parents (Anne Dorval)

Serial komediowy, Polska, 2011 – 2020
Reż. Patrick Yoka, Adek Drabiński
Szef zespołu scenarzystów Karol Klementewicz