tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Mieszkanie Tomka zachwyca klasycznymi najlepszymi rozwiązaniami (fot. W.Radwański)

W M Tomka

Najstarszy Boski dopiął swego i się wyprowadził z domu rodzinnego. Wspólnie z kolegami wynajmuje mieszkanie. Jak wygląda w środku?

Kuba, Bolo i Tomek wynajmują mieszkanie w starej kamienicy. Każdy z chłopaków ma swój pokój, ale punktem centralnym mieszkania jest salon. To tam spotykają się na wspólne oglądanie telewizji i granie. Jak na młodych mężczyzn przystało utrzymanie porządku w domu nie jest tym, co spędza im sen z powiek. Dlatego każda wizyta kobiety w domu kończy się jednym: sprzątaniem.

Mieszkanie Tomka Boskiego nie jest przesadnie nowoczesne. Jeśli chodzi o wystrój dominują tu elementy znane dobrze z czasów PRL. Na wystrój pokojów składają się klasyczne meblościanki, a w salonie na ścianie oklejonej klimatyczną tapetą wisi klasyczny obraz – wzorcowy przykład sztuki pokojowych lanszaftów.

Aranżacja kuchni jest odwzorowaniem rozwiązań stosowanych kilka dekad temu. Składają się na nie charakterystyczny okap, boazeria oraz takie detale jak cerata.

Mieszkanie Tomka może nie do końca przypomina jego rodzinny dom i jest niewolne od usterek. (rozpadające się szafki w kuchni, cieknący kran). Nie sposób jednak odmówić mu klimatu.

Zapraszamy na wycieczkę po mieszkaniu, którego nie ma!

620 m2 – taką powierzchnię ma hala, w której zostało wybudowane mieszkanie Tomka Boskiego.

3 min. – tyle potrzeba, żeby z mieszkania Tomka Boskiego przejść do Domu Boskich, którego scenografia znajduje się na hali obok.

12 dni – tyle zajęło wybudowanie nowego mieszkania Tomka

11 – tyle osób pracowało nad budową mieszkania Tomka

20 – tyle osób było obecnych u Tomka, Bola i Maćka na imprezie, która zobaczycie w jednym z odcinków piątego sezonu

WIDOK Z OKNA – Tomek, Bolo i Maciek, patrząc przez okno widzą jedno z warszawskich osiedli. W rzeczywistości , jest to duża fototapeta, która odpowiednio naświetlona, udaje daną porę dnia. Uważni widzowie zauważą, że ten sam widok ze swojego okna mogła podziwiać rodzina Polaków z serialu „Ja to mam szczęście!”

SĄSIEDZI – Od niedawna Tomek i jego koledzy zyskali nowych, dość nietypowych sąsiadów. Niezwykłych o tyle, że nigdy nie zobaczycie ich w serialu „rodzinka.pl”. Na tej samej hali zdjęciowej, na której wybudowano mieszkanie Tomka, znajduje się teraz mieszkanie rodziny Sobczaków, którą możecie znać z mini serialu „Spokojnie, to tylko ekonomia!”

STOLIK Z POPRZEDNIEJ EPOKI? – Przez młode pokolenie, ten niezwykły „mebel” może zostać uznany za zwykły stolik... Tymczasem, to podstawa maszyny do szycia, którą niegdyś można było spotkać w wielu polskich domach. W dzisiejszych czasach, gdy mało kto sam szyje ubrania, pełni funkcję stolika. To sygnał, że Tomek wynajął z kolegami mieszkanie, które urządzane było kilkadziesiąt lat temu.